Vážení a milý klienti a zákazníci. Při nákupu nad 500,- Kč dostanete od nás jako poděkování DÁREK.

BYLINNÉ KAPKY, TINKTURY A MACERÁTY

Kategorie

Bylinné tinktury - Přírodní moc léčivých rostlin. 

Bylinné tinktury jsou tradičním způsobem využití léčivých rostlin pro podporu zdraví a léčbu různých onemocnění. Tato stará metoda získávání rostlinných účinných látek je stále oblíbená a mnoho lidí se k ní vrací jako k přirozené alternativě k syntetickým lékům. V tomto článku si přiblížíme, co jsou tinktury, jak se vyrábějí a jaké jsou jejich benefity. 

Co jsou tinktury: Bylinné tinktury jsou extrakty z léčivých rostlin, které jsou většinou namočeny do alkoholu, aby se získaly účinné látky obsažené v bylinách. Tento proces umožňuje koncentrovat léčivé složky rostlin a zároveň prodlužuje jejich trvanlivost. Tinktury mohou být vyrobeny z různých druhů bylin a používají se pro různé účely, jako je podpora imunitního systému, uklidnění nervového systému, léčba zažívacích problémů a mnoho dalších.

Výroba tinktur: Výroba tinktur je relativně jednoduchá, ale vyžaduje pečlivost a trpělivost. Základní postup zahrnuje drcení nebo mletí (bez kontaktu s kovem) suchých bylin a namočení do alkoholu, obvykle kvalitního vodky nebo lihovinového extraktu (ovocné pálenice o síle 40% jsou nejlepší). Množství bylin a alkoholu se volí podle receptury, a poté směs necháme macerovat (stát) po určitou dobu, často několik týdnů až měsíců (doporučujeme minimální dobu macerace 90 - 120 dní). Po této době se směs filtruje a výsledná tinktura (mateční tinktura) se nalije do tmavých skleněných lahviček. Benefity bylinných tinktur.

Koncentrace účinných látek: Tinktury umožňují koncentrovat účinné látky rostlin a tím i zvýšit jejich účinnost.

Rychlá absorpce: Díky tekuté formě se účinné látky rychleji vstřebávají do těla (skrze slizniční systém).

Dlouhá trvanlivost: Tinktury mají dlouhou trvanlivost, což znamená, že je lze skladovat po delší dobu bez ztráty účinnosti.

Variabilita použití: Existuje mnoho druhů bylinných tinktur, které mohou podporovat různé aspekty zdraví. Bylinné tinktury jsou ceněným nástrojem pro přirozenou léčbu a podporu zdraví. Je však důležité si uvědomit, že i když jsou bylinné tinktury přirozené, měli bychom se před použitím poradit s odborníkem na bylinky nebo lékařem, zejména pokud užíváme nějakou jinou formu léčby. 

S pečlivostí a znalostí můžeme bylinné tinktury začlenit do našeho životního stylu jako podporu celkového zdraví. Historie tinktur, přehlídka léčivého pokladu minulosti. Historie bylinných tinktur sahá hluboko do minulosti, do dob, kdy lidé objevovali sílu léčivých rostlin a hledali způsoby, jak tyto rostliny využít k léčbě a udržení zdraví. 

Zde je přehledné okno do historie bylinných tinktur a jejich evoluce skrze staletí.

Starověké civilizace: Už v starověkém Egyptě, Řecku a Římě byly byliny ceněny pro své léčivé vlastnosti. Starověcí léčitelé a šamani byli pravděpodobně prvními, kdo objevili, že macerováním rostlin v alkoholu se dají získat silné extrakty s léčivými účinky. Starověcí Egypťané například používali bylinné nálevky a extrakty pro rituální a léčebné účely.

Středověk a raný novověk: Během středověku byly bylinné tinktury často součástí monastických léčebných praktik a klášterních zahrad. Mniši a řeholníci se zabývali studiem bylin a jejich léčivých vlastností a vytvářeli tinktury a elixíry pro léčbu nemocí. To vedlo k vytvoření mnoha receptur, které se předávaly z generace na generaci.

Renesance a nástup moderní medicíny: Během renesance se zájem o vědu a medicínu začal rozvíjet. Vědci začali zkoumat rostliny a jejich účinky s větší systematičností. Tinktury se staly jedním z prostředků pro uchování a koncentraci účinných látek rostlin. Paracelsus, švýcarský lékař a alchymista, hrál důležitou roli v rozvoji tinktur a dalších rostlinných léků.

19. a 20. století: V 19. století se výzkum bylinných léčiv začal posunovat směrem k izolaci jednotlivých účinných látek. To vedlo k růstu syntetických léčiv. I přesto zůstaly tinktury oblíbenou volbou pro ty, kteří preferovali přirozenou léčbu. V 20. století se s rozvojem farmaceutického průmyslu ztratila mnohá tradiční znalost o bylinách a tinkturách, avšak zájem o přírodní léčbu začal v posledních desetiletích znovu oživovat.

Současnost: Dnes je zájem o bylinné tinktury stále větší. Mnoho lidí se obrací k těmto přírodním prostředkům jako k alternativě k syntetickým lékům. Bylinné tinktury jsou stále oblíbené pro svou schopnost koncentrovat léčivé účinky rostlin. Navíc, s rostoucím povědomím o přírodních způsobech péče o zdraví, se zdá, že tinktury mají stále své místo v léčebném pokladu minulosti, který je stále aktuální i v dnešním světě.

Hrůzovy Kapky – Směsi Bylin ®


DOPORUČENÍ PRO KLIENTY

V případě zájmu konzultace na emailu hruzovykapky@smesibylin.cz

nebo na tel. čísle : Ladislav Hrůza +420 777 864 994 , Maruška Hrůzová +420 777 244 003

TINKTURY, MACERÁTY, SMĚSI A BYLINNÉ KAPKY PRODÁVANÉ V TOMTO E-SHOPU, JSOU VYRÁBĚNY TRADIČNÍMY KELTSKÝMI POSTUPY V NEJVYŠŠÍ FARMACEUTICKÉ KVALITĚ V HOMEOPATICKÉ POTENCI D:O NEBO TAKÉ 1D - JEDNÁ SE TEDY O NEJSILNĚJŠÍ HOMEOPATICKÉ TINKTURY !!!

Při výrobě je použita Bohuslavická pálenka. Je vyráběna ze 100% ovoce, které je výhradně z České republiky. Pečlivý výběr kvalitního ovoce a tradiční postup výroby za přísně hlídaného procesu dává vzniknout jedinečnému ovocnému destilátu. Pálenky jsou charakteristické svou jemností a dlouhotrvající příjemnou chutí. Bohuslavická pálenka je ryze český produkt.